ZAPRASZAMY | PARDES FESTIVAL | 6-11 września 2022 | KAZIMIERZ DOLNY / JANOWIEC

Fundacja Spichlerz Kultury wraz z partnerami festiwalowymi zaprasza na 10. jubileuszową edycję Pardes Festival – Spotkań z Kulturą Żydowską do Kazimierza Dolnego i Janowca | 6-11 września 2022 |

Spotykamy się już za niespełna dwa miesiące w aurze późnego lata. W nieśpiesznym rytmie znaczonym przymglonym wrześniowym słońcem wybierzemy się na spacery tematyczne w przestrzeni Kazimierza nad Wisłą i piknik w skansenie janowieckim.

Zapraszamy na kuratorskie oprowadzanie po kolekcji judaików w zbiorach Muzeum Sztuki Złotniczej / oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Odwiedzimy, aż dwukrotnie, na nowo zaaranżowaną wystawę malarstwa w Kamienicy Celejowskiej i powrócimy do historii polsko-żydowskiej kolonii artystycznej.

Zapraszamy na prezentacje multimedialne przygotowane przez znawców wielokulturowości, pokaz znakomitego pełnometrażowego dokumentu „Książę i dybuk”, wernisaż fotografii Zbigniewa Nity, od lat dokumentującego zmieniający się pejzaż miasteczka nad Wisłą.

Poznamy tradycje kulinarne Żydów aszkenazyjskich i sefardyjskich w gościnnych progach Restobaru Hamsa przy ulicy Senatorskiej w Kazimierzu Dolnym.

Weekend festiwalowy spędzamy w Janowcu!

W bogatym interdyscyplinarnym programie Pardes Festival nie zabraknie wyjątkowego programu muzycznego!

Zachęcamy do śledzenia festiwalowego facebooka. Prezentujemy już szczegółowo wydarzenia Pardes Festival 2022: https://www.facebook.com/PardesFestival/

Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, lubelskie.pl i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN objęli Pardes Festival patronatem honorowym.

ZAiKS mecenasem Pardes Festival.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.